SIKIŞMADAN KULLANIN!

LUBETROL – PENETRASYON ARTTIRICI

LUBETROL ,takım sıkışması riskini azaltmak, oluşacak torkların önüne geçmek ve yüzeysel sıkışma olasılığını en aza indirmek için kuyu içinde yağlama amacı ile kullanılır. Kuyu içindeki dizi ve formasyon arasında kayganlık sağlayan bir film oluşturur. Killi yapışkan formasyonların matkaba sararak kafa yapmasının önüne geçer. Böylece sondaj penetrasyon hızını arttırarak matkabın daha hızlı ilerlemesini sağlar. Bentonit ya da polimer ile yapılan sondajlarda kullanılması uygun olduğu gibi, sadece su ile geçilen sığ kuyularda, ve özellikle eğimli ya da yatay yönlendirilebilir sondajlarda kullanılması önemle tavsiye edilir.

CLAYSTOP KİL DENGELEYİCİ

Claystop , killi formasyonların sondajında kullanılan etkili bir kil sabitleyici üründür. Claystop killi gözeneklerin içine girerek onların bir arada durmasını sağlar. Böylece sondaj çamurunda bulunan suyun gözeneklere girmesine engel olur ve formasyonun şişmesini engeller. Olası diferansiyel sıkışmaların önüne geçer.

POLYTHIN KİL ÇÖZÜCÜ

POLYTHIN, bentonit ya da kil kirlenmesi olan kuyularda, ani kil girişi yüzünden kafa yapmış matkap sorunlarında, çamur keki temizleme ve kil çözücü olarak kullanılan yüksek konsantre , etkili bir dağıtıcı ajandır.